09 Гру, 2012

ТЕРИТОРІЯ ТВОРЕННЯ

Метод даної практики, створений Олегом Драчем (Заслуженим артистом України, актором, режисером, письменником, педагогом), бере свій початок з азів акторських психотехнік направлених на розвиток творчої інтуїції людини, акторського ремесла, пізнавання основ режисури та драматургії.

 

Впродовж кількох десятиліть (починаючи з 1981 року по сьогодні) автор продовжує дослідження психології творчості. Практично випробувано різноманітні тренінгові техніки “Пластика” і “Фізика” за Є. Гротовським, тренінгові системи театру Гардженіци керівник В. Станєвський (Польща),  тренінгові вправи створені в роботі Львівського театру Леся Курбаса, художній керівник В. Кучинський.

Переосмислення і переопрацювання цих методів О. Драчем, відкрили перспективу до створення оригінальної методи розвитку творчих особистостей орієнтованих на театральний простір.  Постійна дослідницька  робота у робітні СТУДіЯ А.К.Т., при Національному Центрі Театрального Мистецтва ім. Леся Курбаса у Києві, а також  викладання в КНУТКіТ ім. Карпенка Карого, та проведення майстеркласів у різних акторських школах та театрах України, дали автору надзвичайно багатий матеріал, що до кристалізації методу в цільну систему образного творення.

 В роботі театральної лабораторії  “СТУДіЯ А.К.Т.”,  ця методика дістала назву «Метод Креативної Імпровізації» і   слугувала виключно для розвитку імпровізаторської природи актора. З часом метод вийшов на новий рівень і питання, що стали виникати під час занять, переходили у площину психології та духовного аспекту творчої природи Людини. Інтенсивність занять привела до народження унікальної систематичної практики, що відкриває перспективу не тільки в акторському, режисерському чи драматургічному проявах талантів, а що найважливіше, у пробудженні духовного стержня особистості Людини і усвідомлення нею себе істоти вищого порядку, котра знаходиться у постійному творчому процесі у співпраці з Всесвітом.

Усвідомлення Принципу Креативної Природи Людини та оволодіння правилами самоорганізації, навиками і засобами реалізації процесів творення, відкриває незбагнені горизонти для реалізації талантів, що ними так багата кожна особистість. Саме цим багатий “Метод Креативної Структурованої Імпровізації”, що на новому етапі роботи структурувався у процес системи, що дістала назву “Територія Творення”.

Система О. Драча  “Територія Творення” допомагає організовувати розвиток творчих особистостей у єдиноцільному форматі КРЕАТОР. Виховання креаторів відкриває перспективи народження режисерів та драматургів безпосередньо з природи живого театрального процесу.

Система “Територія Творення” допомагає збагнути особисту відповідальність людини за кожну нашу мисль, дію, за кожен вчинок. Можна відверто говорити про оригінальну технологію розвитку Людини активної, творчо пробудженої, відповідальної, духовно збагачуючої не тільки себе а й навколишній простір, Людини нової генерації, свідомо проживаючої власно творену реальність буття.

Робота за системою “Територія Творення” є широкомасштабним процесом, що організовує і виховує учасників у практичних заняттях у групах 15-20 чоловік.

Заняття мають три рівні:

• Перший рівень.  Презентаційний майстер-клас:

(Професійні театральні фестивалі, навчальні майстерні театральних шкіл, незалежні театральні групи, університетські лабораторії, різноманітні заходи по обміну досвідом).

Ознайомлення з Методом креативної структурованої імпровізації.
Медитативні технології, оздоровчі тренінги щодо звільнення від психофізичних затискачів.
Робота з розмагнічуванням штампів і стереотипів.
Тренінгові системи і вправи спрямовані на прояв ігрової природи поведінки Людини.
Практична робота з пробудження образного мислення і організації ігрової образної поведінки в сценічному просторі.
Акторські імпровізації в роботі з темою.
Природа персонажа.
Принцип ігрового творення персонажа. Імпровізовані монологи на тему персонажа і від особи персонажа.

Заняття триває три – чотири години

• Другий рівень. Актор. Режисер. Драматург.Студійна робота:

(Професійні театральні колективи, незалежні театральні групи, акторські школи, театральні лабораторії, майстерні театральних шкіл, театральні студії).

Робота ведеться з відібраною групою учасників методом креативної структурованої імпровізації.
Тренінгові системи образної поведінки «Територія Творіння»
Природа створення образу.
Принципи образного взаємодії.
Образна поведінка актора.
Партнер і взаємодія партнерів у діалозі.
Персонаж-партнер і креатор-партнер
Креативна імпровізація на тему персонажа.
Закони композиції в сценічному і текстовому творах.
Креативна структурована імпровізація, як спосіб прояву сюжету (драматургічні етюди).
Композиція і структура; сюжет, персонаж і монолог персонажа.
Тема, як партнер креатора щодо створення сюжетної матерії персонажа.
Робота з фіксацією імпровізованих текстових структур.
Організація вільного мізансценування в імпровізації монологів і парних діалогів.
Дієвий аналіз імпровізованих творів (монолог, діалог).
Робота з формою і змістом у створенні фіксованих текстових структур.
Драматична сцена, дія, п’єса.
Презентація (п’єса або спектакль) твору основаного на креативі учасників.

Заняття в групах триває три-чотири години. Продуктивна інтенсивність – від трьох днів на тиждень по чотири години кожне заняття або дві-три сесії на місяць по три дні від чотирьох до шести годин щодня.

 

• Третій рівень. Майстерня Креатора.

(науково-дослідна лабораторія)

Робота за системою «ТЕРИТОРІЯ ТВОРЕННЯ» з лідерами груп, котрі ведуть власну освітньо-дослідну  роботу на своїх незалежних територіях (студіях).
В даний час активно працює постійна майстерня Третього і Другого рівня: Театральна лабораторія «Студія А.К.Т.» при Національному центрі театрального мистецтва ім. Леся Курбаса в Києві вул. Володимирська 23 В.
Періодично проводяться виїзні ознайомчі майстер-класи Першого рівня.

Система «Територія Творіння» відкриває зміст Людської природи, як соціального організму, покликаного гармонізувати Світ. Система багата перспективами якісних освітніх проектів, міжнародних культурних діалогів, спільних творчих акцій, презентацій, виставок, інсталяцій.

Ми будемо раді знайомству з усіма, кого зацікавила наша робота. Особливо будемо уважні до пропозицій що до співпраці з театральними школами, акторськими курсами і театрами-студіями.

Приймаємо заявки на проведення майстер класів.

 перетворення

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>