09 Гру, 2012

Робота за 2012 р.

Липень 2012 в Криворівні,

літня школа 2012“Територія Творення”

Природу Креатора можна змоделювати за образом “трилінзового об’єктива”, де перша лінза є оперативною лінзою схоплення змісту (драматурга), друга – фокусує на організації сценічного простору (режисера), третя – випромінює зміст і обставини через гру (актора).Креатора можна порівняти з мембраною, що рівносильно взаємодіє з різними просторовими вимірами: тонким простором одвічних Божественних ідей, образів, інформації і матеріальним – тимчасовим світом людини, світом знань, навиків, прикладів і стереотипів. Креатор є духовною мембраною, що взаємодіє зі світом глядачів, слухачів та інших рівнів сприйняття.літня школа 2012

РОЗПОРЯДОК ДНЯ;
1. Ранковіі тренінги. – 2 години. ( Ранок з 9 – 11 години)
2. Практичні заняття з Креативної імпровізації – 2 години (День з 17 – 19)
3. Лекції по драматургії та режисурі. – 1,5 години. ( Вечір з 21 – 22:30)
4. з 13 до 16 год культурологічні програми.
6. Творчі зустрічі з унікальними КРИВОРІВНЯНЦЯМИ.
7. Літературні читання, перегляд кінофільмів “Коляда для Параски” та ” Світ Параски Горицвіт”
8. Участь у показах на глядача власних імпровізованих драматичних творів.
( в розпорядку можливі зміни відповідно до погоди та обставин).

літня школа 2012

У культурологічній програмі експедиції; знайомство унікальними людьми (Одосія Сарохан) Отець Іван Рибарук. Відвідини музеїв та Пам’яток архітектури.
Церква різдва Богородиці і дзвіниця, 1818 р. Дерев’яна, з розписами темперою XIX ст. Найдовершеніша споруда в гуцульській школі народної архітектури.
Серед пам’яток села: гуцульська ґражда-музей (Параджанова), музеї Івана Франка (з 1953 р.), Михайла Грушевського, Плитки-Горицвіт.
У селі народилися:
український медик і громадський діяч Тит-Євген Бурачинський,
український фольклорист, хореограф Ярослав Маркіянович Чуперчук.

У Криворівні відпочивав Іван Франко. У гості до нього приїздили Леся Українка, Василь Стефаник, Ольга Кобилянська, Осип Маковей. Тут по кілька років жили Михайло Коцюбинський, Гнат Хоткевич, бували Іван Труш, Іван Северин, Володимир Гнатюк, Лесь Курбас, Костянтин Станіславський, Ольга Кніппер-Чехова.

криворівня

Умови проживання учасників експедиції:
В окремому газдівському господарстві в трикімнатному будинку.
Туалет на дворі. Миємося з під криниці і купаємося у ЧОРНОМУ ЧЕРЕМОШІ (поруч).
Необхідно мати з собою каримат і спальник. Легкий одяг та взуття (Легкі кросівки) для тренажів. Зручне взуття та тепліший одяг для походів. (Засоби власної гігієни, Аптечка ( йод, зеленка, бинт, перекис водню, тощо).

Чорний Черемош

СЕВЕРИНОВІ СНИВийшла друком перша збірка оповідань ОЛЕГА ДРАЧА “СИВЕРИНОВІ СНИ “.

 

 

 

 

 

 

 Осіння сесія Майстеркласів “Креатор, Територія Творення” для Народного театру в м. Борислав.

 

 

 

 

 

29.11-01.12 відбувся майстерклас в Івано-Франківському театрі ім. Івана Франка

Знаного в світі виставами “Солодка Даруся”, “Нація” за М. Матіос, реж. і худ. керівник Держипільський Р.Л. Група молодих акторів за триденну роботу вийшла на творення монологу та спроби діалогу, ознайомившись з Методом Креативної Імпровізації О.Драча.

 

Робота за 2012 р.: Один коментар

  1. Вплив на формування моїх поглядів студією А.К.Т. в НЦТМ ім.Леся Курбаса під керівництвом Драча Олега Тарасовича був значним, не тільки в мистецькій площині.

    Сама Криворівня є чудовим місцем для будь-якої мистецької практики, оскільки тут перетинаються різні площини – чарівна природа, мистецтво, театр, харизматичні місцеві жителі, міцна церковна площина і містичний аспект самих Карпат. Довкола місцевості обертається сама історія багатьох видатних українців, які тут створили свій величезний доробок до української культури – від Франка до Леся Курбаса, від Грушевського та Лесі Українки до Параски Плитки-Горицвіт. Місцевість ніби промовляє цитатами із «Тіней забутих предків». Тут важко не прийти до думки, що не тільки мистецтво є інакшим, а життя також має бути іншим.

    Я потрапила в дуже цікавий різноманітний колектив, де була змога вести постійний жвавий діалог про сучасне мистецтво, що часто переходив у дискусії з аналізу філософських концепцій, аспектів драматургії, пост-пост-модерну. Я переконана, для кожного подібна подорож може стати не тільки поверненням до себе, а й допоможе відкрити природу творчості та творчі механізми, які залишались поза увагою раніше.

    Безсумнівно, мистецтво є відображенням ідеалу життя до якого ми прагнемо, задача людини в творчій площині почути свої власні найвищі та найчистіші ідеали та поставити за допомогою мистецтва на служіння людству. І без повернення до себе не можливо пройти цей цікавий шлях.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>